Головна сторінка

Робоче місце візажиста

Похожее изображение

      Для обладнання робочого місця візажиста потрібно:
- високий стілець для клієнта,
- стіл для розміщення косметики та інструментів,
- дзеркало,
- освітлення і вітрина (якщо в салоні краси пропонуються різні косметичні засоби).
     Однак тут є свої нюанси.Так, наприклад, при виборі обладнання для роботи немає сенсу купувати дороге стаціонарне косметологічне крісло, достатньо придбати спеціальний легкий мобільний стілець на високих ніжках, який можна вільно рухатися у напрямку до джерел світла і назад. Стіл візажиста може бути стаціонарним чи пересувним (на коліщатах), а також у вигляді компактної сумки-кейса, яка сама є столом; особливу увагу слід приділити освітленню, адже від цього залежить макіяж.Велике значення має також позиція майстра під час роботи і зручне розташування інструментів і засобів.
    На своєму робочому місці візажист повинен відчувати себе комфортно і вільно. Усі матеріали для роботи повинні знаходитися у нього під рукою: інструменти розміщуються залежно від того, якою рукою працює візажист:праворуч – якщо він правша, зліва – якщо лівша.
      Робочий стіл та дзеркало мають певні параметри:
- висота столу не менш 78-98 см – залежно від зросту майстра візажу, тобто приблизно за рівнем його стегон. На стіл можна спертися, що важливо під час довгих годин роботи.
     Дзеркало, як один з основних елементів робочого місця, має бути найвищої якості – без будь-яких дизайнерських витворів.Якщо вважати, що область навколо клієнта є колом, а клієнт – його центром, то робочий простір візажиста становить 1/3 цього кола, тобто робочий простір знаходиться в радіусі 120 градусів від спини клієнта до його правого або лівого плеча (в залежності від робочої руки візажиста правої або лівої).
     Санітарно-гігієнічні вимоги дозовнішнього вигляду візажиста.
   Візажист– це, у першу чергу, художник, який малює не на полотні, а на обличчі або тілі; віртуоз стильного образу справжньої особистості.
     З історії професії
  Косметичне ремесло зародилося в 1930-х роках. Важливо зазначити, що візажиститого часу не особливо користувалися популярністю, оскільки багато з них були безробітними акторами, які крім акторської майстерності займалися макіяжем та створенням стилю. Ось чим можна пояснити той факт, що актори (артисти театру чи кіно) повинні були самі вміти наносити собі макіяж та підбирати костюми і зачіски. Однак до кінця ери німого кіно студії почали наймати людей, які були відповідальними у сфері стилю та макіяжу – ось це і було народженням професії  візажиста.
    Характер роботи.
Робота візажиста  складається з кількох етапів:
-                по-перше – це визначення кольоротипу людини;
-   по-друге – це корегування і зорове поліпшення контуру обличчя, що виконується за допомогою різноманітних косметичних засобів, а також створення цілісного образу людини;
-            по-третє – поєднання класичних прийомів із модними тенденціями макіяжу та стилю.
   Умови роботи
  Професія візажиста належить до розряду фізичної та розумової праці, адже майстер повинен докласти неабиякі зусилля, щоб проявити свою творчість. Займатися нею можуть як жінки, так і чоловіки різного віку. Трудова діяльність здійснюється в перукарнях чи салонах краси, на відповідно обладнаних робочих місцях. Вони ж, у свою чергу, мають бути добре освітленими, оснащені ергономічними кріслами, різноманітними полицями для інструментів і косметичних засобів та дзеркалами. Візажист працює в приміщенні, зазвичай стоячи.
 Візажисти працюють в салонах-перукарнях, у фото-студіях, у весільних салонах, майстрами в/н, викладачами у вищих навчальних закладах, а також у невеликих приватних підприємствах. Потреба на ринку праці висока.
  Медичні обмеження
Професія «візажист»  протипоказана людям, які страждають різноманітними алергічними захворюваннями, вадами зору та вадами опорно-рухової системи.
  Вимоги до індивідуально–психічних особливостей
-     -    художні здібності,
-     -  здатність встановлювати контакт з людьми,
-     -   розвинута творча уява,
-     -    образна пам'ять,
-     -  здатність сприймати і розрізняти широкий спектр кольорів і їх відтінків,
-         почуття гармонії і симетрії.
  Перспективи
 Ця професія має високий попит на ринку праці. Завдяки участі в конкурсах візажисти-стилісти мають перспективи кар’єрного росту і створення свого імені.

Комментариев нет:

Отправить комментарий